مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه

کتابهای کمیاب و نایاب و ممنوعه و ماندگار

کتابهای کمیاب و ممنوعه و ماندگار و نایاب از بهترین نویسندگان ایران و جهان

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ کتابهای کمیاب و نایاب و ممنوعه و ماندگار خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

دانلود کتاب خاطرات اَرتشبُد حسین فَردوست

دانلود کتاب خاطرات اَرتشبُد حسین فَردوست

* * *

جلد اول کتاب حاضر، خاطرات ارتشبُد سابق حسین فردوست ، یکی از برجسته ترین و
موثر ترین چهره های سیاسی، اطلاعاتی رژیم پهلوی است.

کتاب خاطرات اَرتِشبُد سابق حُسِینِ فَردوست درباره دوران حکومت و سلسله شاهنشاهی پهلوی است؛
حسین فردوست از دوران کودکی به عنوان دانش آموز دبستان نظام وارد کلاس مخصوصی شد که رضا شاه برای ولیعهدش محمدرضا پهلوی ترتیب داده بود. رضا شاه که تمایل داشت درکنار فرزندش دوست و همبازی درسخوانی باشد، فردوست را مورد توجه خاص قرارداد و او به دربار راه یافت. بدینسان فردوست از کودکی نزدیکترین دوست محمدرضا شاه و محرم اسرار او شد. با عزیمت محمدرضا شاه به سوییس برای تحصیل در کالج له روزه فردوست تنها همکلاسی بود که با او به طور رسمی اعزام شد و طی این سال‌ها همچنان صمیمی ترین یار محمدرضا شاه بود. طی این سال‌ها این رابطه متقابل تعمیق یافت و چنان پیوندی پدید شد که گویی فردوست جزء مکملی از شخصیت و زندگی محمدرضا شاه است. با آغاز پادشاهی محمد رضا شاه فردوست همچنان در کنار او بود و این رابطه چنان بود که شاه در کتاب ماموریت برای وطنم تنها کسی را که دوست خود معرفی کرد فردوست بود: «در آن موقع دوست صمیمی من پسری بود به نام حسین فردوست که پدرش ستوان ارتش بود. حسین در دوران تحصیل در سوییس با من همدرس بود و بعد هم با درجه سرهنگی سمت استادی دانشکده افسری را عهده داری می‌کند و فعلا در گارد شاهنشاهی مشغول انجام وظیفه‌است.» فردوست هم‌زمان در سال‌های ۱۳۴۰- ۱۳۴۹ قائم مقام ساواک (سازمان اطلاعات و امنیت کشور) و در سال‌های ۱۳۵۰- ۱۳۵۷ رئیس سازمان بازرسی کل کشور بود.

در این کتاب با زمان کودکی و جوانی و پایان کار فردوست در حکومت پهلوی آشنا خواهید شد.

نظرات و پیشنهادات خود را برای من به یادگار بگذارید.

 

دانلود کتاب خاطرات اَرتشبُد حسین فَردوست

دانلود کتاب خاطرات ارتشبد حسین فردوست

* * *

دانلود کتاب خاطرات اَرتشبُد حسین فَردوست

(ظهور و سقوط سلطنت پهلوی)

دانلود فیلم مستند خاطرات شفاهی اَرتِشبُد حسین فَردوست

این مستند خاطرات شفاهی حسین فردوست ارتشبد ارتش شاهنشاهی و رئیس دفتر ویژه
اطلاعات در دوران محمدرضاشاه پهلوی است.این مجموعه در اواسط دهه
۶۰ ضبط شده و هدف آن آشنایی مخاطبان با ابعاد کمتر
مطرح شده زندگی و پادشاهی محمدرضاشاه پهلوی است
.

در این مجموعه به وضعیت خانوادگی و درآمد حسین فردوست و به علاوه ماجرای سفرش به لهستان با توده و خاطراتش در بندر انزلی با رضا شاه و روس ها و سفر به سوئیس و آشنایی با تیمور تاش بخش دیگری از سخنان فردوست در این مجموعه است.

«خاطرات شفاهی ارتشبد فردوست»

قسمت اول

* * *

قسمت دوم

* * *

قسمت سوم

* * *

قسمت چهارم

* * *

قسمت پنجم از مستند خاطرات شفاهی حسین فردوست

* * *

قسمت ششم

* * *

قسمت هفتم

* * *

قسمت هشتم از مستند خاطرات شفاهی فردوست

* * *

قسمت نهم از مستند خاطرات شفاهی فردوست

* * *

قسمت دهم «خاطرات شفاهی ارتشبد فردوست»

* * *

قسمت یازدهم «خاطرات شفاهی ارتشبد فردوست»

* * *

جلد اول کتاب حاضر، خاطرات ارتشبُد سابق حسین فردوست ، یکی از برجسته ترین و موثر ترین چهره های سیاسی، اطلاعاتی رژیم پهلوی است. حسین فردوست از دوران کودکی به عنوان دانش آموز دبستان نظام وارد کلاس مخصوصی شد، که رضاشاه برای ولیعهدش محمد رضا شاه پهلوی ترتیب داده بود. رضا شاه که تمایل داشت در کنار فرزندش دوست و همبازی «درس خوانی» باشد، فردوست را مورد توجه خاص قرار داد او به دربار راه یافت. بدینسان فردوست از کودکی نزدیک ترین دوست محمد رضا شاه پهلوی و محرم اسرار او شد. با عزیمت «ولیعهد» به سوئیس برای تحصیل در کالج «له روزه»، فردوست تنها همکلاسی بود که به طور رسمی با او اعزام شد و طی سال های اقامت در سوئیس همچنان صمیمی ترین یار محمد رضا شاه بود. طی این سال ها، این رابطه متقابل تعمیق یافت و چنان پیوندی پدید شد که گویی فردوست جزء مکملی از شخصیت و زندگی محمد رضا شاه پهلوی است. با صعود محمد رضا شاه به سلطنت، فردوست همچنان در کنار او بود و این رابطه چنان بود که شاه در تاب ماموریت برای وطنم تنها کسی را که به عنوان دوست خود معرفی کرد فردوست بود : در آن موقع دوست صمیمی من پسری بود به نام حسین فردوست که پدرش ستوان ارتش بود. حسین در دوران تحصیل در سوئیس هم با من همدرس بود و بعد هم با درجه سرهنگی سمت استادی دانشکده افسری را عهده داری می کرد و فعلا در گارد شاهنشاهی مشغول به انجام وظیفه است. در دوران سلطنت محمد رضا شاه پهلوی، فردوست نه فقط صمیمی ترین دوست او بود، تا بدان حد که تنها فردی بود که با «شاه» و «ملکه» بر سر یک میز غذا می خورد، بلکه محرم اسرار محمدرضا و رابط او در مخفیانه ترین ارتباطات نیز بود. بالا تر از این ، حسین فردوست به عنوان «چشم» و «گوش» محمد رضا شاه پهلوی عمل می کرد. فردوست در راس مهم ترین ارگان اطلاعاتی رژیم پهلوی، «دفتر ویژه اطلاعات» بر کل سیستم سیاسی و اطلاعاتی کشور و حتی بر «ساواک» نظارت داشت و رابطه شخصی «شاه» را با مهم ترین ارگان های اطلاعاتی هم سنگ برقرار می ساخت. جلد دوم کتاب به معرفی اشخاص مرتبط با دربار پهلوی به روایت مولف می پردازد.

در این کتاب با زمان کودکی و جوانی و پایان کار فردوست در حکومت پهلوی آشنا خواهید شد.

 

[ سه‌شنبه 22 فروردین 1396 ] [ 21:11 ] [ مَهدیبا ]

[ 0 نظر ]